Kırışıklardan Nasıl Kurtulurum?

alin-kirisiklarindan-nasil-kurtulursunuz-2

 


Öfke, kızgınlık gibi kötü duygular kaşlarınızı çatmanıza ve alnınızı kırıştırmanıza sebep olur. Sürekli ve yinelenen bu ifadelerin sonunda yer eder kırışıklar.
 


Kolajen ve elastin azalması ve cildinizin yaşlanması birbiriyle orantılı olarak gelişir. Cildinizi düzenli olarak nemlendirin.
 


Güneş ışınları, kırışıkları besler. Güzelleşeceğinizi düşünerek güneş altında uzun saatler kalmak, çabuk kırışmanıza sebep olur.
 


Genetik haritanızın da bu konuda size destek olacağını bilin. Ailenizde kırışıklar ne zaman ortaya çıkmaya başlamış kontrol edin ve tedbirinizi daha önce alın.

 

 

 

 


Kırışıkları engellemek istiyorsanız, erken yaştan itibaren cildinize bakmanız gerekir. Ancak çoktan ortaya çıkan kırışıklarınız varsa bunu engellemenin formüllerine bir an önce başlamalısınız.
 
Alın kırışık kremleri: Bu özel kremlerle yeniden cildinize nem kazandırarak sıkılaşmasını sağlayabilirsiniz. Elbette fiyat olarak biraz pahalılar ancak cerrahi bir müdahaleye gerek kalmadan önlemenin en iyi yolu olduğunu da bilmelisiniz.
 
Retin-A: Bir dermatolog ile konuşarak Retin-A desteği alabilirsiniz. 
 
Maske: Aloe vera, bal, zeytinyağı, badem yağı gibi maddelerden elde edilen maskeler de alternatif ürünler olarak oldukça etkili görünüyor. Doğal destekler alabilirsiniz.

Botox: Bu noktada uygulamaya geçmeden önce dermatolog ve doktorunuzla görüşün.
 
Kimyasal peeling: Bu işlem, kırışmış cildin üst katmanını kaldırarak, taze derinin ortaya çıkmasına yardımcı olur. Kimyasal peeling kesinlikle profesyonel ellerde uygulanmalıdır.
 
Sigara: Sigarayı bırakın. Göreceksiniz cildiniz bir anda kendini nasıl toplayacak! Sigara içilen ortamlarda bulunmayın ve kullanmayın.
 
Su için: her gün 2-2.5 litre su için. Cildi sadece dışarıdan değil, içeriden de nemlendirdiğiniz sürece iyi sonuç alırsınız.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s