Kadınlar Ayna Orucunda

Gün içinde yüzlerce kez nasıl göründüğünü kontrol etmek için aynaya bakan kadınların yeni trendi; ayna orucu.

Kadınlar yoğun olarak üzerlerinde hissettikleri “güzel görünme” baskısından kurtulmanın bir yolunu buldu. Kadınları “özgürleştiren” yeni trendin ismi “ayna orucu”.

Gün içinde güzel görünüp görünmediklerini defalarca aynaya bakıp kontrol eden kadınlar hayatlarının parçası haline gelen aynaya bakma ritüelinden sıkıldı. ABD’li yazar Autumn Madrano üzerlerindeki “güzellik baskısı” ndan kurtulmak isteyenler için yeni bir trend yarattı.

Kadınları özgürleştireceğine inanılan bu trendin ismi: “ayna orucu”

Aynaya bakmayan kadınların kendileriyle daha barışık bir hayat sürdüğüne inanan güzellik yazarı Madrano, yaratıcısı olduğu yeni trendi hayatına uygulayarak 1 ay boyunca aynada kendisine bakmadan yaşadı.

36 yaşındaki Madrano, yaşadığı deneyimi kadınlarla paylaşarak sürekli aynaya baktığında kendisini güzel göstermek için çeşitli mimikler yaparak “sahte bir yüz” yarattığını söyledi.

İngiliz Daily Mail gazetesine konuşan Madrano, aynaya bakmanın ruh halini ne kadar etkilediğini ölçmek istediğini söyledi. Madrano, sözlerine şöyle devam etti: “Aynaya bakmayı kestim ve kısa bir süre sonra fark ettim ki nasıl göründüğümü umursamamaya başlamıştım. Makyajımı ve saçımı kontrol etmek için sadece küçük bir el aynası kullandım.”
kadinvekadin.net

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s