Kolay Makyaj Hileleri

Kirpiklerinizi daha dolgun göstermek ister misiniz? Eyeliner bittiğinde ne yaparsınız? Dudak parlatıcınızın renginden sıkıldınız mı? Hepsinin çözümü var!

Eyeliner fırçasını alarak maskaranıza batırın ve üst kirpik diplerine uygulayın. Hem uygulaması kolay olacaktır hem de hata yaptığınızda, temizleyip yeniden sürebilirsiniz.


Parlaklık için vazelin kullanın
 


Yüzünüze ışıltı vermesi için vazelin kullanmak kulağa çılgınca gelebilir ama doğru şekilde uygularsanız sonuçları harika olacaktır. Öncelikle yüzünüzde bir nokta belirleyin; mesela sadece kaşlar, ya da elmacık kemikleri veya alın bölgesi. Belirledikten sonra abartıya kaçmadan vazelini sürün ve tüm gün ışıl ışıl parıldayın.

kolaa-makyaj-2Size özel dudak parlatıcısı
 


Dudak parlatıcınızın renginden sıkıldınız mı? O zaman göz farınızı alın ve dudaklarınıza uygulayın. Ardından saydam renkli parlatıcınızı üzerine sürün. Bu şekilde istediğiniz renkte parlatıcı elde edebilirsiniz!


Harika kirpikler
 


Kirpiklerinizi boyarken ilk katı her zamanki maskaranızla, ikinci katı ise başka bir maskarayla tamamlayın, yani iki ayrı maskara kullanın. Şaşırtıcı sonuçlar alacaksınız.

Daha kalın kirpiklerMaskaranın ilk katmanını sürdükten sonra kirpiklerinizin üzerine hafifçe pudra sürün. Ardından ikinci katmanı uygulayın. Nasıl bir maskaranız olursa olsun, kirpikleriniz kalınlaşacaktır.


Kalıcı fondötenİlk önce her zaman uyguladığınız şekilde fondöteninizi uygulayın, belki bir parça daha fazla. Sonra temiz bir kağıt mendili yüzünüze hafifçe bastırın. Kağıt mendiliniz fondötendeki fazla yağı emecek ve yüzünüzde sadece ışıltıyla parıldayan pigmentler kalacaktır.


Krem allıkKrem allığınızı sürmeden önce yüzünüze iyi bir nemlendirici ya da ince bir katman vazelin sürün. Böylece allığınızın kalıcılığını artacak ve göz kamaştıracaksınız.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s