İstanbul Fashion Week Hatice Gökçe Defilesi

İstanbul Fashion Week Hatice Gökçe Defilesi

 

 

Moda dünyasının merakla beklediği İstanbul Fashion Week, 10-13 Ekim tarihleri arasında Tophane’deki Antrepo 3’te gerçekleştirildi. İstanbul’un tüm dünya tarafından takip edilen bir moda kenti olma yolunda ilerlediğini gösteren IFW’de, avangard moda tasarımcısı Hatice Gökçe de yer aldı. Doğanın uyumundan ve teknolojinin iddialarından izler taşıyan tasarımlarında konfor ve detayı, zenginlikle derinliği birleştirerek sade ve zarif lüksün mükemmel uyumunu hayata geçiren Gökçe, etkinlik kapsamında, TRANS üzerine kurguladığı 2013 yaz koleksiyonundan kıyafetler sundu.

 

Koleksiyonunu “Coşkulu bir trans olma halinden” yola çıkarak hazırladığını belirten Hatice Gökçe, İstanbul Fashion Week ile ilgili düşüncelerini şu şekilde ifade ediyor: “Türk moda tasarımcılarının son yirmi yıldır sergilediği yoğun çabalar sonunda meyvelerini vermeye başladı ve nihayet İstanbul’un modayı devşiren değil, yaratan bir kent olarak dünya moda gündeminde belirmesine şahit olmaya başladık. Bence İstanbul’un sadece moda kenti olarak algılanması, çok yönlü olan bu şehre haksızlık olur.

Ancak şehrin diğer güzelliklerinin de değeri bilinerek İstanbul’un diğer moda kentlerinin yanında yerini alması, İstanbul’da yaşayan bir moda tasarımcısı olarak beni mutlu eder. Istanbul Fashion Week’in İstanbul’un moda şehri imajına yaptığı katkıyı anlamlı buluyorum. Aynı zamanda IFW’nin Türk modacılarının uluslararası platformda söz sahibi olabilmesi konusunda da belirleyici olduğunu düşünüyorum. Bu sebeple IFW benim için çok değerli”.

Hatice Gökçe yeni koleksiyonu TRANS, yün, ipek ve pamuk karışımı kumaşların, kılıç desenleriyle kılıç ve gürs gibi metal aksesuarlarla harmanlandığı bir koleksiyon oldu. Koleksiyonun ana renkleri ise ekru, gri ve ten rengi.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s