Saç Dökülmesini Geride Bırakın

Dünyada giderek yaygınlaşan PRP tedavi yöntemi, diyet ve hamilelik dönemi sonrasında seyrekleşen saçlara 10 dakika süren seanslarla yeniden hayat veriyor.TRANSMED Saç & Kozmetik Cerrahi Kliniği Medikal Direktörü Dr. Melike Külahçı,hiçbir yan etkisi olmayan sistemin tek başına ya da saç nakli sonrası uygulanabildiğini belirtiyor.

Cilt bakımında en çok tercih edilen tedavi ve bakım yöntemi olan PRP (Plateletten Zengin Plazma) saç derisindeki sorunları da ortadan kaldırıyor. Erkeklerin en büyük kabusu olan saç dökülmeleri, günümüzde kadınlarda da sıklıkla görülüyor. Yapılan diyetler ve doğum sonrasında sağlığını kaybeden cansız ve mat saçlar, güzelliği olumsuz yönde etkiliyor. TRANSMED Saç & Kozmetik Cerrahi Kliniği, REVERSA adıyla uyguladığı PRP yöntemi ile saçlara yeniden hayat veriyor.

PRP2_450

Saç dökülmesini geride bırakın

TRANSMED Saç & Kozmetik Cerrahi Kliniği Medikal Direktörü Dr. Melike Külahçı, mevcut saçlarını koruma altına almak isteyen kişilerin ya da saç dökülme problemi yaşayanların REVERSA yöntemine başvurabileceklerini belirtiyor.

REVERSA işlemi sırasında hastadan alınan kandaki platelet adı verilen hücreler filtre edilerek saçlı deriye veriliyor. Dr. Külahçı şöyle devam ediyor: “Platelet hücreleri sitokinler ve doku yenileyici biyolojik kimyasallar içeriyor. Bu yenileyici biyolojik malzemeler, kişinin kendi hücrelerinden oluştuğu için işlemin hiçbir yan etkisi bulunmuyor. Şifacı hücre olarak da tanınan plateletler, saç köklerinin de canlanmasını ve faaliyetlerinin hızlanmasını sağıyor. Sadece 10 dakika süren ve hiçbir ön hazırlık gerektirmeyen işlem sırasında saçlı deriye kıl kadar ince enjektörle bir miktar sıvı uygulanıyor Mezoterapinin kendi kan hücrelerinizle yapılmasına benzeyen işlemi FDA tarafından hekimin uyguladığı geçerli bir tedavi olarak görülüyor ve onaylanıyor .

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s