İstanbul Fashion Week Çiğdem Akın Defilesi

İstanbul Fashion Week Çiğdem Akın Defilesi

 

Çiğdem Akın defile açılışını muhteşem bir video şovuyla açtığı defilesinde ilk yürüyen model Didem Soydan oluyor. Tasarımcı ‘ADA’ isimli koleksiyonuyla perilerden korsanlara kadar uzanan bir hikayeyle seyircilerini kendi büyülü dünyasına çekiyor. Tasarımcının ilhamını doğadaki figürlerden aldığını görüyoruz.

Çiğdem Akın’ın bize gelecek yaz sezonu için verdiği trend ipuçları arasında renkli deriler yerlerini alıyor. Organik ipek kumaş ve tüllerin kullanıldığı koleksiyonda tasarımcı bizi adeta doğaya davet ediyor. Çiğdem Akın’ın lazer kesimi koleksiyonunda baş köşeye koyduğunu görüyoruz .Metal detayların, tül ve payetlerin konsepte uygun olarak koleksiyonda kullanılmasının akıllıca olduğu görülüyor. Toprak tonların koleksiyona renk kattığı defile, adeta bir defile olmaktan çıkıyor ve Cirque de Soleil’in dansçılarından olan İlhan Karabacak’la beraber muhteşem bir şova dönüşüyor.

Güderi ve şifonun beraber kullanıldığı koleksiyonda en çok beğeniyi toplayan der, mini ve yüksek belli şortlar ayrıca hacim detaylı omuzlara sahip ceketler oluyor. Bunların dışında aksesuarlara gelecek olursak en çok ilgi çekenler arasında ilk olarak Alexander McQueen’in defilelerinde ortaya çıkan topuksuz topuklu ayakkabıların olduğunu görüyoruz.

Müziklerin tam konsepte uygun olması ve seyirciler ide içine katmasından daha güzel bir şey olmadığını düşünürken dans gösterileriyle defilenin daha da mükemmelleştiğini görüyoruz. Koreografisini Ferhan Aral’ın yaptığı defilede sadece ünlü modellerin yürümediği görülüyor. Ünlü mankenlerin yanı sıra eski model ve şimdilerde ajans sahibi olan Başak Gürsoy’un da podyumda yürümesi adeta büyük bir şaşkınlık yaratıyor ve defileye renk katıyor.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s