2012 Sonbahar Makyajı

2012 Sonbahar Makyajı

Her yıl değişen saç ve makyaj trendinin bu seneki gözdesi; çıplak makyaj! Çıplak makyaj denilince aklınıza elbette vücut çıplaklığı gelmesin. Ancak tek bir noktada dikkat çekerek sadeliğe gideceğimizi söyleyebiliriz.
 

 


Farklı renkler ile dumanlı göz makyajı, iyi bir makyajın kalitesini ortaya koyan en önemli unsurlardan birisidir. Gözleri dikkat çekici renkler ile belirginleştirmek ise genellikle yaptığımız bir stildir. Aslında bu olmazsa olmazlardan ve bayanların her yıl vazgeçemediği bir makyaj tutkusudur. Fakat bu sene, leylak ve füme gibi daha değişik tonların söz sahibi olacağını söyleyebiliriz.


Senenin ön planda olan makyaj trendlerinden, çıplak makyaj, 2012 yılında birbirine zıt makyaj türlerinin trend olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Tabi bunu o an ki giyiminize ve bulunduğunuz mekana bağlayabiliriz. Günlük yaşantınızda işiniz veya bulunduğunuz yer abartılı makyajı gerektirmiyor ise, çıplak makyaj tam size göre. Zaten bu sene, eski sezonların modası olan abartı makyajın çok fazla söz sahibi olmayacağını ve doğal güzelliğin daha öne çıkacağını göreceksiniz.
 


Göz alıcı ve dikkat çekici denilince, ilk olarak aklımıza kırmızı ve kırmızı ailesinden olan borda renkleri geliyor. Senelerdir popülerliği ve modası geçmeyen bu renkler, bu sene ki özel davetlerde ve romantik gecelerde de en çok tercih edilen renkler olacak gibi.


İnce kaşlar yerini kalın kaşlara bırakıyor. Doğal güzellik erkeklerin son senelerde bayanlarda görmek istediği en önemli unsurlardan. Bu sene, geçmiş senelerin ince kaş modası gidiyor ve yerini bakımlı fakat sade görünümlü kalın kaşlar alıyor.


Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s